ProducenciInformacje Oznaczenie :

RN - Realizacja Natychmiastowa oznacza że towar znajduje się na stanie magazynowym sklepu i zostanie wysłany do klienta w ciągu 2 - 3 dni roboczych


RM - realizacja do 30 dni

RC - realizacja może potrwać powyżej 30 dniD - DELETED - produkt niedostępny - proszę nie zamawiać do momentu zmiany oznaczeniaW przypadku wybrania metody płatności: "Przedpłata na konto" klient powinien dokonać wpłaty dopiero po powiadomieniu przez sprzedawcę o gotowej realizacji zamówienia.

Proszę nie dokonywać wpłaty wcześniej.
 

Szanowni Państwo,


Z dumą prezentujemy kolejny, 15-ty już numer muzycznego magazynu Lizard.

Produkt jest już dostępny również w naszym sklepie: magazyn Lizard

Lizard


To 84 strony eleganckiej, drukowanej na wysokiej jakości papierze lektury, wypełnionej długimi, sycącymi artykułami, esejami i publicystyką, zwięzłymi, rzeczowymi recenzjami, relacjami znajważniejszych koncertów oraz znakomitymi fotografiami, pochodzącymi nieraz z prywatnycharchiwów muzyków. Całość wieńczy płyta CD z tematyczną, starannie dobraną kompilacją nagrań.

 

Lizard, choć może jawić się jako pismo typowo rockowe, nie jest ściśle związany z głównym “strumieniem” tego gatunku. Na naszych łamach dużo miejsca poświęcamy nurtowi rocka progresywnego (stale popularnego w muzyce od lat 70.), rocka psychodelicznego (przeżywającego w ostatnim czasie ogromny renesans, także w Polsce).

 

Zajmujemy się także jazzem i jazzrockiem, bluesem, muzyką elektroniczną, a nawet soulfunkiem. Jesteśmy poprostu tam, gdzie jest i tam, gdzie była ciekawa, ambitna muzyka. Oznacza to również, że zdużym szacunkiem podchodzimy do gwiazd starszych pokoleń, ale nie ustajemy wposzukiwaniu wartościowych nowości.

 

Na okładce zapatrzony w gitarę Jimmy Page, jeden z liderów grupy Led Zeppelin, który tozespół, a konkretnie jego najwcześniejsze poczynania, są głównym tematem numeru. Inni rockowi weterani, którzy również stanowią ważną część tego wydania, to Deep Purple i ichwybuchowy, koncertowy album “Made in Japan”, Elton John i jego arcydzieło LP “GoodbyeYellow Brick Road” oraz rodzima Budka Suflera i opis jej poczynań na polu progrocka. Przepytujemy o karierę Stana Borysa, rozmawiamy z basistą wielce popularnego w Polsce zespołu Camel Colinem Bassem. Przyglądamy się także twórczości młodych, świetnie rokujących muzyków Natalii Sikorze i jej hardrockowemu BWB Experience, Tomaszowi Organkowi, który zadebiutował w czerwcu świetnym, solowym albumem “Głupi”, wybitnej gitarzystce jazzowej Mary Halvorson oraz brytyjskiemu wokaliście, który ma szansę być następcą gwiazd pokroju Johna Lennona czy Boba Dylana Pete’owi Molinari.

 

Nie zabrakło także miejsca na odrobinę awangardy, w postaci biografii poprzedzającej grupę Kraftwerkformacji Organisation (będącej jednocześnie świetnym esejem opisującym niemiecką muzykę ery Woodstocku) oraz CD z nagraniami od polskiej wytwórni For Tune, będącej esencją tego, co dzieje się na współczesnej scenie związanej z awangardą, improwizacją oraz jazzem.

 

Zachęcam serdecznie do odkrywania razem z nami świata muzycznej kultury.

Barnaba Siegel
Redaktor Naczelny

 

Magazyn Lizard ukazuje się jako kwartalnik, jego stała cena to 15zł.

 

Można zakupić go w sieci Empik, w sklepach Takt24 i RockSerwis oraz Abraxas.pl, na stronie pisma lub przez Allegro.

Wydawcą magazynu jest Audio Cave, dystrybutor i wydawca audiofilskich sprzętów oraz płyt winylowych.

 

Zapraszamy na: www.lizardmagazyn.pl i www.facebook.com/lizardmagazyn

Lizard

Lizard

Lizard

Lizard

Lizard


Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienieLP Winyl - PROMOCJE